Divatvalóság • Pár mondat a divatfotóról | Divatfotózás № VI | Speciális helyszínek és díszletek nr.III • Vespa
Divatvalóság | Divatfotózás, divat fotózás, divat fotók és divatalbum
Divatvalóság | Divatfotózás. A fotó eddigi története során gyakran volt érdemes odafigyelni a divatfényképezésre. Jobb korszakaiban számos, a fényképezés más területei számára is hasznos kísérlet, újítás terepe volt. Manapság, amikor a fotó műfajai egyre inkább összekeverednek, a divatfotó előszeretettel integrálja magába más területek, műfajok és művészeti ágak szemléletét és eszközeit.
Divatvalóság | Divatfotózás. Amióta a divatfotó egyre önállóbb műfajként létezik, mindig is emblematikusan mutatta meg korának lelkületét. Akkor is így van ez, ha művelői egyáltalán nem is ambicionálják az effajta törekvéseket. Mondhatni, akár a fotográfusok akarata ellenében is kiütközött képeiken a társadalmi közérzet. Egyszerűen csak azért, mert a divatfotónak kötelező biztosra mennie, meg kell érintenie, szólítania a közönségét.
Divatvalóság | Fotóstúdiónk • Divatfotózás és modelles munkák. A divatfotót nem lehet úgy szemlélni, mint egy teljesen különálló műfajt, hisz hatással volt rá a fotográfia összes területe. A korai portréfotósok és vizitkártya készítők alapozták meg azt a módszert, amit a korai divatfényképészek is használtak. Miszerint a portréalanyokat divatos vagy drámai öltözetbe bújtatták.
A először a különböző művészeti mozgalmak hatottak a divatfotósokra, mint például a görög kultúra, és a szürrealizmus. Az 1930-as évek divatfotósai közül számos volt, aki szobrokként fényképezte le modelljeit, így idegenítve el a hétköznapit. Istenszerűre fotózta az embereket, ideálisnak és tökéletesnek mutatva őket.
A fotóriport és a dokumentarizmus ereje szintén hatott a divatképekre, de az, hogy mi a konstruált és stilizált, nem pedig a „foglyul ejtett” pillanat, ami annyira tisztelt a dokumentarizmusban továbbra is elkülönítette a kettőt egymástól.
Everling Csaba | fotográfus
+36 30/952 69 47
Modellfotózás művészi igényességgel | Modellfotózás № IX
Modellfotózás művészi igényességgel | Modell fotók, modellfotózás, modellalbum
Modellfotózás művészi igényességgel. Fotóstúdiónk szerint a női szépség bemutatásához, és az igazi portréfotózáshoz nagyon fontos az a kontaktus modell és fotós között, melynek következménye a szemet gyönyörködtető fotó. Minden esetben igyekszünk megismerni a modell személyiségét és igyekszünk összhangba kerülni a modellel.
Modellfotózás művészi igényességgel. A divatfotózás célja az, hogy a modell gyönyörű legyen az elkészült és retusált fotókon és érezni lehessen a kisugárzását. Lényeges az, hogy profi sminkkel és hajjal álljon a fényképezőgép elé, és az is, hogy a megfelelő bevilágítással készüljön a fotó, hiszen minden arcnak és testnek más a karaktere, amihez más fények illenek. Sokféle ruhakollekcióval és kiegészítőkkel készülnek a képek, különböző hátterek és világítás segítségével. Nem feltétlenül kell azonban műteremben zajlania a fotózásnak, ha egy épület, vagy utcarészlet adja a kép hátterét, az még jobban kiemelheti a modell karakterét. Természetesen a helyszíneket és a hozzá igazodó ruhákat kellő körültekintéssel és hozzáértéssel kell kiválasztani. Az ilyen módon készült porfólió beadható modellügynökségeknek is.
Modellfotózás művészi igényességgel | Fotóstúdiónk • Divatfotózás modelles munkák. Sokan úgy gondolják, a fotózás során feszengve, szorongva fogják érezni magukat, ám mikor elkezdődik a munka, mindig oldott hangulatban alakul ki. Ez egy élvezetes tevékenység, egy különleges alkalom. Fotóstúdiónk mindent megtesz azért, hogy jól érezd magad a fényképezés során.
Everling Csaba | fotográfus
+36 30/952 69 47
4 comments-
-
-
-
Blendemanus
Portré a stúdióban | High-key és Low-key
Az interneten kutatva könnyen és gyorsan belefuthatsz önjelölt „divat fényképészekbe”, akik számára egy szép lány lefotózása mondjuk egy fehér háttér előtt már egyenlő a divatfotográfiával.
A valóságban ez ennél sokkal, de sokkal bonyolultabb. A divatfotózáshoz nem elég csak egy szép lány, egy fehér háttér és egy fényképezőgép.
A magazinokban látható divatfotókhoz már egy teljes stábra, egy kreatív fotósra, megfelelő technikára, jól kiválasztott helyszínre és természetesen megfelelő világításra is szükség van.
2012. november 6. kedd at 11:23
Doris H. Anthony
A valóságban ez ennél sokkal, de sokkal bonyolultabb. A divatfotózáshoz nem elég csak egy szép lány, egy fehér háttér és egy fényképezőgép.
2013. május 3. péntek at 06:45
Paige F. Hurley
Olvasom a bemutatkozását de nem értek egyet avval, hogy érdektelenségtől kellene tartania. Olyan sokféle kép és szerző fordul meg ezen a fórumon, hogy igenis van közönsége a csendesebb, filozofikus hangvételű képeknek is. Az nekem is nyilvánvaló, hogy a technikai problémáit letudta, biztosan kezeli a bonyolult világítási helyzeteket. Aki próbált már fehérben fehéret fényképezni, úgy, hogy a képen legyenek csúcsfények és közben a sötét részletek színgazdagsága is megmaradjon, azt hiszem egyetért velem. Ezzel a képpel és a galériában látható egyéb variációival inkább kompozíciós gondjaim vannak. Félreértés ne essék, itt egy gondosan elrendezett, szépen kitalált, technikailag is kifogástalanul megoldott csendéletről van szó. Én inkább arról beszélnék, hogyan lehetne /szerintem/ innen továbblépni, hogyan lehetnének ezek a képek meggyőzőbbek. Azt hiszem, először is érdemes volna egy kicsit szűkebb képkivágásokat használni, jobban kitölteni a képmezőt. Ne maradjanak üres, cselekmény nélküli terek, vagy legalábbis sokkal kevesebb. Próbálja meg térben felépíteni a csendéleteit, ne csak egy síkban, legyen mélysége, húzása a képnek. Legfontosabbnak azt gondolom, hogy nem muszály mindig, mindennek pontosan a “helyén” lennie, néha egy kis /ravaszul kitalált / esetlegességtől válik a dolog hihetővé és élővé.
2013. május 25. szombat at 21:18
Blendemanus
Divatfotózás | High key és Low key
Az divatfotózásban gyakran használt a „High-Key”, illetve „Low-Key” világítási stílus, mint kreatív alkotóelem. A High-Key világítás lényege a háttér és modell enyhe túlexponálása, a kontraszt erős csökkentése, és lágy fény használata. A világos, tejfehér tónusok dominálnak. A Low-Key világításnál ellenban a sötét tónusok uralkodnak. Ne tévesszük össze ezt az alulexponáltsággal! A főmotívum a sötét háttérből domborodik ki, a fény erősen oldalról érkezik és a modellnek csak részeit hangsúlyozza. A kép a kevés kontrasztból él. Divatfotózásnál megengedett, hogy a fényfolt az arcot homlokfényként világítsa meg. Az divatfotózásban a test a központi téma, és az árnyékképzés (Nem pedig képződés!) kardinális eszköz egyes motívumrészletek takarására, vagy láthatóvá tételére.
2013. december 15. vasárnap at 11:55