Esküvői fotózás műteremben | Esküvői fotózás № VII
Esküvői fotózás műteremben | Budapest fotóstúdió és műterem
Esküvői fotózás műteremben | Budapesti fotóstúdió. A hagyományos esküvői képek beállítottak, ezeket nevezzük kreatív fotóknak. Erre a stílusra a portréfotózás és a divatfotózás eredményei és legújabb szakmai fogásai hatnak. A műtermi esküvői képek célja hasonló, mint általában a portréfotóké: a beállított képnek a legjellemzőbb és legkedvezőbb pillanatban kell ábrázolnia a megfigyelt személyt. Az esküvői képek persze akkor is dinamikusabbak a más célú portréfotóknál, ha beállított képet készítünk. A környezetnek és a fényeknek a modell(ek) karakterét kell kiemelniük. A megrendelőnek lehetnek olyan igényei is, amelyeket az esküvői fotós csak akkor tud teljesíteni, ha pontosan ismeri a glamour fotózás technikáját is. Fotóstúdió különleges látásmóddal!
Esküvői fotózás műteremben | Esküvőfotózás anno. A házasságkötés az egyik legfontosabb esemény minden pár életében. Egyszeri és megismételhetetlen. Örök emlékké alakítani, értékes képek formájában megőrizni legszebb, legkedvesebb pillanatait, ez a fotográfia megtisztelő feladata. Fotóstúdiónk néhány éve fedezte fel, hogy a régen oly divatos esküvői fotózás műteremben reneszánszát éli. Fotógyűjteményünkből szeretnénk bemutatni pár fényképet egy kicsit múlt-idézve.
Esküvői fotózás műteremben | Esküvőfotózás anno: [1] [2] [3] [4] [5]
Everling Csaba | fotográfus
+36 30/952 69 47
Divatfotózás egykor és most | Modellfotózás Anno № II
Divatfotózás egykor és most, modell és divat fotók | Fotóalbum és modellalbum, fénykép albumok
Divatfotózás egykor és most. Ma már természetesnek vesszük a divatmagazinok gyönyörű képeit, pedig nem volt ez mindig így. Lássunk egy kis divatfotó történelmet a harmincas évektől napjainkig.
Divatfotózás egykor és most. A divatfotózás létrejöttében sok körülmény szerepet játszott, elsősorban a fényképészet technológiájának kellett egy bizonyos mértékű fejlettséget elérnie, amire az 1900-as évek környékén került sor. Megsokszorozódott a negatívok színérzékenysége, megnövekedett a fényerő és a fényérzékenység, ezáltal pedig sokkal jobb minőségű képeket lehetett készíteni. Ekkor jelentek meg az első tekercsfilmek és a fényképezőgép ekkor vált le az állványról, ennek következményeként pedig a fényképészek munkája nagyban megkönnyebbült, már nem kellett hozzá olyan fokú precízség, szabadabban lehetett mozogniuk a gépekkel.
Divatfotózás egykor és most. Ezek a fejlesztések lehetőséget adtak a fotográfusoknak, hogy eddig elképzelhetetlen megközelítésekből dolgozzanak, aminek eredményeként pedig megváltozott a képek témavilága és látásmódja is. Az egyik legnagyobb újítás mindezek hatására az volt, hogy a modellek kikerültek a steril műtermekből, és a szabadban fotózták őket, ami egy sor újabb problémát vetett fel. A fény hiánya sokszor okozott problémát, amire a megoldást, a ’20-as években szabadalmaztatott "villanó lámpa" adta, mely a mai modern vaku előfutára volt. Ám még ekkor is nagyon kevés magazin foglalkoztatott divatfotósokat, csak egy-egy címlap erejéig kérték fel őket, a ruhák illusztrálása a divatrajzolók feladata volt, akik művészi értékű munkákat hoztak létre, melyeken -a fekete-fehér fotókkal ellentétben- tökéletesen megjelentek a színek, formák, textúrák. A ’30-as évek közepén azonban először a Kodak, majd az Agfa piacra dobott színes filmjeinek köszönhetően villámgyorsan elterjedt a színes fotografálás, és elsöpörte a divatillusztrátorok korát.
Divatfotózás egykor és most. Beindult a divatfotózás. Ezek után egyre több fotós fordult a divatfotózás felé, mígnem az ’50-es években különvált a reklám és a divatfotózás, illetve ekkor terjedt el a kisebb sajtóorgánumok körében is a divatfotó, hazánkban is ebben az évtizedben jelentek meg az első ilyen jellegű képek. A reklámfotók pedig életre hívták a pontosabban és tökéletesebben megalkotott képeket, ezért a fotográfus mellett kezdtek megjelenni a fodrászok, sminkesek, akik speciális műfajjá alakították át a divatfotózást. Ez a tendencia a tengerentúlon volt hangsúlyosabb, az európai művészek sokkal szabadabban dolgozhattak, ezért munkáik sokkal eredetibbek és ezáltal maradandóbbak voltak.
Divatfotózás egykor és most. A ’70-es évek szexuális forradalmában a divatfotózás is jelentős szerepet vállalt, a kor ünnepelt fotósa, Helmut Newton volt, akit a fotográfia rossz fiújának is neveztek. Szenvedélyesen imádta a nőket.
Everling Csaba | fotográfus
+36 30/952 69 47
2 comments-
-
Blendemanus
Casting | Kapcsolatok
Kérjük írja meg e-mail címét, és értesítjük a következő castingolás időpontjáról. Levelét kérjük küldje a következő címünkre:
casting@fotografus.info
Üdvözlettel:
Everling Csaba | fényképész
2009. október 9. péntek at 11:35
Blendemanus
Casting | Tesztfotózás
A casting (modell felvételi interjú): célja a modell jelentkező testi és mentális adottságainak felmérése.
Hozzátartozik egy rövid tesztfotózás is: modell pózok, modell a kamera előtt, fotógén modell és a kisugárzás tesztelése.
Témák és kihívások: kamera előtti mozgás, kommunikáció, terhelhetőség, kiegyensúlyozott teljesítmény, modell adottságok stúdió körülmények között, divatruházat bemutatása.
Mivel készülj:
• légy kipihent;
• frissen most haj, lakkozás és minden egyéb előkészítés nélkül;
• natúr smink és (lehetőleg) homogén színű körömlakk;
• ruházat: női konfekció, farmer és hozzá illő felső, fürdőruha (vagy fehérnemű) – az öltözék mind a három stílus esetnén két variációban kell: egy sötét és egy világos (lehetőleg fehér), mert a tesztfotózások fekete és fehér háttér előtt zajlik;
Valamint nagyon fontos, hogy minden kiválasztott ruha darab visszafogott legyen (ne legyen rajta nagy reklám-felírat, fodor vagy masni stb.) mert itt a Te karakteredre vagyunk kíváncsiak.
A casting időtartama: általában 1 óra.
2014. február 18. kedd at 18:19